sobota, 23 lutego 2013

Po dłuższej przerwie powracamy!

Jak już wszyscy zdążyli pewnie zauważyć od jakiegoś czasu w Warszawie strasznie popularne są burgery. Burger barów w stolicy można znaleźć paręnaście. Dziś opiszemy jeden z nich.

Już od dłuższego czasu jesteśmy wielkimi fanami burgerów i próbowaliśmy ich już prawie wszędzie. Tym razem trafiliśmy do nowo otwartego miejsca, jakim jest lokal przy ulicy Oboźnej 9 - czyli Boca Burgers!  

W ofercie znaleźliśmy 7 rodzajów burgerów w cenach od 20 do 26 zł za zestaw! Same burgery zaczynają się od 16 zł a kończą na 22 zł. Dodatkowym atutem jest zniżka studencka -10%!  Po zamówieniu naszego ulubionego burgera czyli BBQ, zwróciliśmy uwagę na wnętrze restauracji, które jest interesujące jak na burger-bar. Zresztą zobaczcie sami:



Miejsce jest czyste i zadbane jednak zdziwił nas fakt, że byliśmy jedynymi klientami. Burger został usmażony szybko - ok. 5 minut. A zamówiony przez nas zestaw wyglądał tak: 



Zestaw składał się z burgera, sałatki coleslaw i belgijskich frytek. W burgerze mogliśmy znaleźć: sałatę lodowa, świeżego pomidora, ogórka, dobrej jakości mięso, ser, cebule, bekon i sos BBQ. Bułka która okrywa naszego burgera wydaję się być trochę "sztuczna". Sam smak kanpki musimy niestety ocenić na dobry +. Jest to po prostu standardowy burger BBQ, brakuje w nim jakiegoś urozmaicenia. Wiele do życzenia pozostawiają natomiast frytki, możliwe że trafiliśmy na te gorsze, ponieważ przyszliśmy wieczorem. Jednak są one strasznie gumowe, bez smaku. Przeciwieństwem frytek jest coleslaw, który bardzo nam zasmakował!


Boca Burger to standardowy, poprawny burger bar. Do idealności brakuje mu dobrych bułek czy też ciekawych sosów i dodatków, które m.in możemy znaleźć w Barn Burgerze, który opiszemy niebawem. Życzymy więc powodzenia Boca Burger i czekamy na jakieś zmiany, bo na prawdę macie potencjał! 

Boca Burgers znajdziecie na facebooku: http://www.facebook.com/BocaBurgers




poniedziałek, 14 stycznia 2013

Długo zastanawialiśmy się, jakie miejsce opisać jako pierwsze. Przechadzając się po Warszawie wieczorem trafiliśmy na dobrze nam już znaną Du-żą Mi-hę i to właśnie od niej zaczniemy. Jako że jest to klasyka gatunku nazywanego "Dużo, smacznie i tanio" nie mogło być inaczej.

Du-żą Mi-hę możecie znaleźć w trzech miejscach (Widok 16, Żłota 3, i Jasna 24), wszystkie trzy w ścisłym centrum i wszystkie trzy tak samo oblegane.

Lokal oferuje kuchnię typowo wietnamską i jak na prawdziwego Azjatę przystało w menu możemy znaleźć ponad 130 pozycji, od zup Pho poczynając na makaronach kończąc. Nie możemy porównać tego miejsca do typowego chińczyka, gdyż Du-za Mi-cha jest na o wiele wyższym poziomie. Nie śmierdzi tam starym tłuszczem czy smażalnią, miejsce jest zadbane i w miarę czyste. Ze względu na dużą liczbę gości właściciele zdecydowali się upchnąć w lokalu jak najwięcej stolików i w godzinach największych oblężeń ciężko jest się przecisnąć nie wylewając towarzyszom na głowy buchającego parą bulionu.




Jedzenie oceniamy na bardzo dobry +. Wszystkie dania których próbowaliśmy były świeże, ładnie podane i pachnące. My zdecydowaliśmy się na kultowy makaron Pho z wołowiną i kurczaka słodko-kwaśnego z makaronem Bun. 



Pho z wołowiną jak zwykle pozostało bezkonkurencyjne, to danie można jeść do przejedzenia i znudzenia. Niestety kurczak słodko-kwaśny, pomimo usilnych starań nie dał rady dorównać wcześniej wymienionemu makaronowi. Słodko kwaśny był tylko z nazwy, raczej standardowy, choć przyzwoity. Jednak nie można się temu dziwić, gdyż kosztował tylko 9 zł(!), gdzie wołowina 15 zł.

Z pełną odwagą polecamy makaron Pho (do wyboru z kurczakiem, wieprzowiną lub wołowiną), ani razu nie usłyszeliśmy od nikogo złego słowa na jego temat, a z naszych obserwacji wynika, że jest on najpopularniejsza pozycją z menu.

Warto też wspomnieć o pysznych zupach podawanych w Du-żych Mi-chach z makaronem i mięsem.

Podsumowując Du-za Mi-cha jest bardzo tanim miejscem ( ceny wahają się w granicach 10 zł - 20 zł ), oferującym świetne jedzenie. Serdecznie Polecamy!

Du-żą Mi-chę znajdziecie na facebooku: http://www.facebook.com/DUZAMIHAPHO